Отже, неврологія – це вивчення нервової системи та її порушень. Неврологія походить від слів “нейрон” та “логія” (що означає “вивчення”). Діагностику та лікування захворювань, що торкаються центральної та периферичної нервової системи, а також різних інших компонентвів, що підтримують та функціонують з нервовою системою.
Хто такий невролог?
Лікар, який спеціалізується на неврології, називається неврологом. Неврологи навчені лікуванню та діагностиці неврологічних розладів, але вони не проводять операції. Відповідна хірургічна спеціальність – нейрохірургія. Оскільки нервова система складна, невролог може спеціалізуватися у певній галузі.
Спеціальності можуть включати:
- Вегетативні розлади
- Епілепсію
- Геріатричну неврологію
- Ліки від головного болю
- Інтервенційну нейрорадіологію
- Нейрокритичну допомогу
- Нервово-м’язову медицину
- Нейроонкологію
- Болезаспокійливе
- Медицину Сну
- Судинні (лікування інсульту)
Причини невралгії
Таке захворювання, як невралгія, не виникає саме собою, воно завжди здається вторинним, тому надзвичайно важливо встановити його причини.
Можливими причинами невралгії можуть бути інтоксикація, запальні захворювання, пухлини, травми, тиск, стрес та демієлінізуючі процеси. Невралгія також може розвинутись через діабет, грип, туберкульоз, порушення метаболізму комплексу вітамінів B, алергію та різні захворювання хребта. Додатковим фактором ризику розвитку невралгії є зловживання алкоголем.
Симптоми невралгії
Симптоми невралгії здебільшого розвиваються різко, приступообразно, після фізичного, емоційного стресу чи переохолодження.
Основний симптом — сильний біль по ходу нерва. За клінічними даними характерні вегетативні порушення у вигляді почервоніння та набряку шкіри. Окрім сильного болю пацієнти також скаржаться на порушення чутливості у вигляді гіпер- та гіпестезії (тобто підвищення або зниження чутливості). Уражена ділянка стає дуже чутливою до дотику, що також сприймається як біль.
У медичній практиці розрізняють безліч видів невралгії – їхня класифікація заснована на анатомічних особливостях і місцезнаходженні пошкодженого нерва. Найбільш поширеними типами невралгії є невралгія трійчастого нерва, міжреберна невралгія, невралгія зовнішнього шкірного нерва стегна, невралгія крилопіднебінного вузла, невралгія потиличного нерва.
- Невралгія трійчастого нерва характеризується гострим болем вздовж ураженої нервової гілки на обличчі. Найчастіше схильні до цього захворювання жінки старше 40 років. Цьому захворюванню можуть сприяти переохолодження, застуди та захворювання ЛОР-органів, перенесена герпетична інфекція, травми обличчя та навіть аномальний прикус.
- Часто лікарям доводиться стикатися з таким захворюванням, як міжреберна невралгія. Цей вид невралгії характеризується різким болем у ребрах, що посилюється при кашлі, чханні та русі. Часто виникає після оперізувального герпесу (так звана постгерпетична невралгія) або на тлі остеохондрозу грудного відділу хребта.
- Невралгія глоткового нерва характеризується нападами болю в області глотки з поширенням на вухо і нижню щелепу.
- Невралгія потиличного нерва проявляється сильним болем у потиличній ділянці та часто виникає на тлі остеохондрозу шийного відділу хребта.
- Невралгія крилопіднебінного вузла зустрічається рідше, ніж вищезгадана невралгія, але її напад дуже тяжкий. Воно починається несподівано, найчастіше вночі, і може тривати від кількох годин до двох днів. У цьому випадку пекучі, розпираючі болі охоплюють небо, скроні, ділянку навколо очей, шию, поширюючись далі до рук.
- Невралгія зовнішнього шкірного нерва стегна характеризується однобічним ураженням. Пацієнти скаржаться на відчуття поколювання, оніміння та печіння, які виникають спочатку на окремих ділянках стегна. Згодом стають постійними. Біль утворюється протягом декількох місяців.
Тепер, розібравшись, що таке невралгії, з’ясуємо, як їх лікувати.
Діагностика невралгії заснована на скаргах пацієнта та клініко-неврологічному огляді. Досвідчений невролог повинен виявити причину невралгії та подальше її лікування. Загалом, прописані ліки можуть лише на якийсь час послабити біль, і запальний процес, таким чином, набуває хронічної форми, посилюючи перебіг хвороби.
Фахівці медичного центру “Медері” застосовують унікальний метамерний метод лікування невралгії. У нашій клініці ви отримаєте ефективне лікування. Лікарі медичного центру “Медері” знають способи лікування невралгії, застосовуючи комплексний індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
Записатися на консультацію, діагностику та сеанс лікування невралгії можна за телефоном:
+380504949493
+380734949493